هیوندا i20 N

نگاهی به i20 N

i20 N که تولید شرکت هیوندای موتورز می باشد و مدل اول در سال 2016 عرضه شد. این خودرو نیز مثل ولستر N از خودرو هایی است که در مسابقات رالی کاربرد داشته. همچنین مقام های ارزشمندی نیز برای تیم هیوندای به ارمغان آورده است. استایل این خودرو تقریبا شبیه به فولکس واگن GTI است و از نظر تجاری نیز مشابه آن عمل می کند. این خودرو در بازار کشور های مختلف مخصوصا کشور های اروپایی و آمریکا، رقیب های سرسختی نیز دارد. فورد فیستا ST و فولکس واگن GTI که از آن ها نام برده شد بزرگ ترین رقیب ها هستند که انتظار می رود توسط هیوندای i20 N شکست داده شوند.

سوالی که برای خیلی ها ایجاد می شود این است که فرق i20 و i20 N در چیست؟ هیوندا i20 N همانطور که در ظاهر پیداست فرمی تهاجمی دارد و بیشتر به خودرو های مسابقه ای شباهت دارد. ولی فرق ها تنها در ظاهر خلاصه نمی شود. بلکه در بخش موتور این خودرو نیز تفاوت هایی جزئی وجود دارد و همین تفاوت های جزئی، پیشرانه ای قدرتمند را برای این خودرو ایجاد کرده. برای توصیف بهتر این خودرو در بازار ها از آن به عنوان خودروی فلفلی هیوندا یاد می شود.

i20N

نسل قبل

نسل قبلی i20 N تفاوتی با نسل جدید آن ندارد و هیوندای به تغییر چراغ ها و فضای داخل بسنده کرده. تمرکز بر روی پیشرانه i20 N در نسخه جدید بیشتر شده و پیشرانه قوی تری تولید شده. خیلی وقت است که هیوندای حرف از چراغ هایی با فناوری خاص میزند اما به دلیل عرضه شدن خودرو در سال 2019، این تکنولوژی به i20 N نرسید. شاید هیوندای میخواهد که به زودی یا در دو سال آینده i20 N جدیدی راهی بازار کند که از تکنولوژی روز برخوردار باشد. در مجموع تغییرات خاصی نسبت به نسل قبل اتفاق نیفتاده اما انتظار اتفاقاتی در رابطه با i20 N در نسخه های بعدی می رود اما تا به حال فقط شایعه ها پیرامون نسل بعدی می باشد.

i20N

طراحی i20 N 

طراحی i20 N به صورت خاصی انجام شده و این طراحی ظاهری فوق العاده جذاب به این خودرو داده. تلفیق رنگ قرمز، مشکی و آبی پرفورمنس ( یک نوع رنگ آبی که براق است و رنگ روشنی دارد) ظاهری خارق العاده به i20 N بخشیده. به طوری که تیم های شرکت کننده در مسابقات رالی تنها برچسب های تبلیغاتی را روی این خودرو چسباندندو به رنگ آن دست نزدند.

از ظاهر تهاجمی این خودرو که به طوری طراحی شده که علاوه بر زیبایی، خاصیت ایرودینامیک خود را از دست ندهد. بحث ایرودینامیک در خودرو های رالی اهمیت زیادی دارد و در سرعت خودرو تاثیر می گذارد. پس طراحان هیوندای تمام هنر خود را برای طراحی این خودرو وسط گذاشتند و انصافا اثری مطلوب را بر جای گذاشتند.همچنین با قرار دادن لوله هوایی به صورت مخفی در سپر جلو و توربو هاب قدرتمند که به آن ها خواهیم پرداخت، سیستم هوا رسانی به موتور را به شدت تقویت کرده اند. 

i20N

فضای داخلی I20 N

فضای داخلی این خودرو بسیار هوشمندانه طراحی شده. طبق طراحی های اخیر هیوندای، می بینیم که سیستم مالتی مدیای بزرگ در وسط کنسول خودنمایی می کند و بیشتر تنظیمات از طریق آن قابل کنترل است. فرمان i20 N به قدری کامل و مناسب طراحی شده بود که در مسابقات رالی، حتی تغییری روی آن صورت نگرفت و به همین شکل باقی ماند. صفحه عقربه ها نیز با یک صفحه بزرگ جایگزین شده که می توان از طریق کنترل های روی کنسول وسط حالت خودرو را به پیست، اسپرت، خیابانی و… تغییر داد و بهترین استفاده را از خودرو بسته به مکان رانندگی داشت. سیستم تهویه نیز به طوری طراحی شده که در طول سفر سرویس مطلوبی را به سرنشینان ارائه دهد.

یک مشکل بزرگ با i20 N این است که فضای کابین کوچک است. i20 N و i20 برای سفر خودروی مناسبی نیست اما به عنوان خودروی شهری کاملا مطلوب است. داخل خودرو با به کار گیری رنگ آبی پرفورمنس طراحی شده و همانطور که در تصاویر می بینید، محیط کابین بسیار زیبا است.

پیشرانه I20 N

این خودرو با پیشرانه ی قدرتمندی طراحی شده. یک موتور 1.6 لیتری با تولید 204 اسب بخار و تولید گشتاوری معادل 275 نیوتن متر تولید می کند. این آمار برای یک خودرو در این سایز کاملا خوب است و حتی بهتر از خیلی پیشرانه ها است. همانطور که انتظار می رفت دارای توربو شارژ های بسیار قدرتمندی است. این پیشرانه با گیربکس 6 دنده دستی تولید می شود. البته گیربکس 8 دنده اتوماتیک و سیستم دو کلاچ نیز قابل سفارش است. دیفرانسیل لغزش محدود مکانیکی نیز از آپشن سفارشی این خودرو خواهد بود.

تمام این مشخصات روی کاغذ می توانند i20 N را از حالت سکون به 100 کیلومتر در ساعت، در زمان 7.1 ثانیه برساند. این مشخصات برای یک خودرو که بیشتر شهری است جوابگو است. نمونه از این خودرو در ایران دیده نشده اما در صورت واردات این خودرو مطمئنا طرفداران زیادی پیدا می کند.

i20N

جمع بندی

در کل i20 N از بهترین خودرو های هاچبک عرضه شده است که با هدف قرار دادن آمریکا تا به حال موفقیت زیادی در دنیا کسب کرده.

i20N

بررسی اجمالی هیوندا پالیسید

هیوندا پالیسید، قلب قدرتمند همراه با قامت هیولا، از زمان معرفی اولین معرفی در سال 2018 در شهر لس آنجلس تا سال 2020 در مراحل آماده سازی و پیش تولید را طی کرد. حدود سال های 2020 و 2021 اولین نسخه به دست مصرف کنندگان رسید. این خودروی 8 نفره با سه ردیف صندلی های راحت و کابین لوکس که جایگزین سانتافه XL شده. اما برخلاف مشکلاتی از جمله سواری نامناسبی که سانتافه XL داشت، هیوندای پالیسید علاوه بر رفع حجم عمده ای از مشکلات همراه با امکانات نوآورنه ای به بازار جهانی راه پیدا کرد. این خودرو به سرعت بین آفرود سواران محبوب شد. دلیل این محبوبیت قامت بزرگ و موتور قدتمند بود.

اما این خودرو یعنی هیوندا پالیسید در ایران آنچنان نام آشنا نیست. مهم ترین عاملی که باعث شد که تنها تعداد انگشت شماری از این خودرو وارد ایران شد، قانون ممنوعیت واردات خودرو بود. این خودرو پتانسیل بسیار زیادی برای جذب محبوبیت در ایران دارد. به زودی تعداد زیادی از گمرک ترخیص شده و راهی بازار می شود.

palisade

گذشته هیوندا پالیسید

همانجور که عنوان شد هیوندا پالیسید نسخه بهبود یافته یا جایگزینی برای سانتافه XL به شمار می آید. اما در مجموع هیوندای پالیسید عضو کاملا جدیدی برای خانواده SUV هیوندای موتورز شناخته می شود. این مطلب عنوان می شود که پالیسید بر پلتفرم کیا تلوراید طراحی و تولید شده.

palisade

فضای داخلی هیوندا پالیسید

فضای داخلی هیوندا پالیسید به صورت مدرن و ساده طراحی شده. در این طراحی محل قرارگیری کلید ها برای تنظیمات متعدد طوری قرارداده شده که دسترسی به آنها راحت باشد. پالیسید امکان سفارش در دو تریم SE و SEL با هشت سرنشین و در نسخه limited (محدود شده) خودرو با ظرفیت 7 نفر دارد. معمولا در خودرو هایی با هشت سرنشین، ردیف آخر صندلی ها فضای کافی و مناسبی ندارد، اما پالیسید از فضای کاملا مناسب و بزرگی برخوردار است.

گفته می شود که صدای باد در سرعت های بالا داخل هیوندا پالیسید شنیده می شود. گمانه هایی بر ضعیف بودن عایق بندی این خودرو زده می شود. غیر از صدای باد و مشکل عایق بندی، نقص خاصی از پالیسید نمی توان گرفت.

به دلیل طراحی نسبتا قدیمی (2018) سیستم مالتی مدیا به یک صفحه لمسی 10.3 اینچی محدود شده و در نسخه limited مانیتور مالتی مدیا 8 اینچ می باشد. این خودرو با سیستم صوتی که از قدرت راضی کننده ای برخوردار است عرضه می شود.

palisade

پیشرانه هیوندا پالیسید  

قلب شش سیلندر (V6) و 3.8 لیتری در سینه ی هیوندا پالیسید با تپیدن، در کنار یک گیربکس هشت دنده اتومات، 291 اسب بخار قدرت و 355 نیوتن متر گشتاور به چرخ ها منتقل می کند. پالیسید از تمام امکانات نظیر دفرنسیال لاک و … بهره می برد و هم به عنوان خودرویی شهری و هم به عنوان خودروی مناسب آفرود، چه در جاده، چه در صحرا و چه در کوه، عملکردی فوق العاده نشان می دهد. گیربکس 8 دنده اتوماتیک توسط پدل شیفتر ها (دست دنده پشت فرمان) نیز به صورت دستی کنترل می شود. شایعاتی مبنی بر نقص کوچک گیربکس این خودرو وجود دارد. این شایعاتی حاکی از آن است که گیربکس اتوماتیک پالیسید در شیب های سخت با تاخیر یا دیرکرد اقدام به عوض کردن دنده می کند که هیوندای موتورز قول به رفع این مشکلات داده. در ضمن این خودرو دو دو دیفرانسیل می باشد.

 در تست های انجام شده برای اندازه گیری زمان رسیدن پالیسید از حالت سکون به 100 کیلومتر نتیجه فوق العاده ای به دست آمد. پالیسید تنها در 6.9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت رسید. این نتیجه برای خودرو هایی در این سایز موفقیتی بزرگ محسوب می شود.

طبق اعلام سازمان های معتبر، هیوندا پالیسید دیفرانسیل جلو مصرف سوخت میانگین 12.3 لیتر در شهر و 9 لیتر در بزرگراه دارد. در مدل دو دیفرانسیل، پالیسید در شهر 12.4 لیتر و در بزرگراه 9.8 لیتر به ازای هر صد کیلومتر بنزین مصرف می‌کند. در تست 320 کیلومتری بزرگراهی که با پالیسید SEL دو دیفرانسیل انجام شده خودرو مصرف سوخت میانگینی معادل 10.2 لیتر داشت.

ایمنی هیوندا پالیسید

این خودرو از IIHS موفق به کسب بالاترین نمره ایمنی شده است. در کنار سیستم‌های ایمنی استاندارد خودرو، تقریباً هر سیستم کمکی رانندگی و ایمنی مدرن را می‌توانید به عنوان آپشن به هیوندا پالیسید اضافه کنید. از مهم‌ترین تجهیزات کمکی رانندگی خودرو سیستم کمکی حفظ مسیر، سیستم کمکی پیشگیری از تصادف شاخ به شاخ و کروز کنترل هوشمند اشاره کرد.

palisade

در کل:

هیوندا پالیسید با ایجاد زیرساخت های مناسب برای واردات می تواند محبوبیت زیادی در بازار ایران کسب کند و پیش بینی می شود پالیسید تا سال 2023 به بازار ایران وارد شود.

palisade

[vc_row][vc_column]

فروشگاه آنلاین لوازم یدکی

M2PART

پاسخگویی مطمئن

پشتیبانی سریع

ارسال سریع

ارسال سریع به تمام نقاط ایران

M2PART

پرداخت آسان

پرداخت به صورت کارت به کارت

گارانتی اصالت کالا

تضمین اورجینال بودن قطعات

تنوع قطعات

مجموعه قطعات اورجینال

m2part

ثبت نام و خرید آسان

رضایت 100% پس ازخرید

تنوع برند های مختلف

برندهای معتبر کره ای

جنیون پارت

GENUINE PART

MOBIS

موبیز

MOBIS

MANDO

ماندو

MANDO

سی تی آر

CTR

گلاویز

GLOVIS

HCC

اچ سی سی

HCC

دوون

DOOWON

ILJIN

ایلجین

ILJIN

PARTS-MALL

پارتس مال

PARTS MALL

[/vc_column][/vc_row]
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من