خودروی برقی چیست ، چه موتوری دارد و تفاوت آن با خودرو های بنزینی در چیست ؟

خودروی برقی چیست ؟

خودرو های برقی خودرو هایی هستند که امروزه اکثر خودرو ساز ها تلاش به تولید بهترین مدل آن هستند . در عرصه تولید خودرو های برقی رقابت زیادی وجود دارد ولی نه به اندازه خودرو های بنزینی . همانطور که می دانید خودرو های برقی به شدت در کاهش آلودگی تاثیر دارند . این خودرو ها هیچ صدایی ندارند . مزیت های این خودرو ها بی شمار است . شاید بدانید که در بعضی از خودرو های لوکس و کلاس S مثل فراری لافراری و پورشه 918 از یک موتور کوچک برقی و یک موتور بنزینی ( مناسب خودرو ) وجود دارد . این دو موتور وقتی با هم کار می کنند و روشن هستند هم شتاب خودرو و هم قدرت خودرو را به طور چشمگیری افزایش می دهند . این خودرو ها از باتری های قابل شارژ استفاده می کنند . باید گفت که متاسفانه در اکثر خودرو های برقی سرعت شارژ شدن خیلی کم است به طوری که در بعضی از خودرو ها باید نزدیک 4 تا 5 ساعت برای شارژ کامل صبر کرد .

BMW i3 خودروی برقی

تاریخچه خودروی برقی

در ابتدا این خودرو ها کاربردی در دهه 1880 معرفی شدند. خودروهای برقی در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 متداول بودند تا این که تولید این ‌گونه خودرو ها با پیشرفت در موتورهای احتراق داخلی و به خصوص استارت الکتریکی خودور و تولید انبوه خودرو های بنزینی ارزان ، دچار افت شدید گردید. در دهه ‌های 1970 و 1980 میلادی با وقوع بحران انرژی مجدداً خودروی برقی مورد توجه قرار گرفت ولی این علاقه ‌مندی سبب تولید انبوه و ایجاد بازار رقابتی نشد.
از سال 2008 میلادی با توجه به پیشرفت فناوری باتری ‌ها ، افزایش بیماری‌ ها و مرگ‌ های ناشی از آلودگی هوا ، نگرانی ‌ها در خصوص قیمت نفت و نیاز به کاهش گازهای گلخانه‌ ای انقلابی اساسی در تولید خودروهای برقی صورت گرفته‌ است.
فروش اولین خودروهای تولید – انبوه ساخته شده توسط خودروسازی ‌های بزرگ با معرفی خودروی تمام برقی نیسان لیف و خودروی هیبریدی شارژ برقی شورلت ولت در اواخر دسامبر 2010 شروع شد. در دسامبر 2015 خودرو های برقی فروخته شده در سرتاسر جهان از مرز 1 میلیون دستگاه عبور کرد ، و در سپتامبر 2018 این عدد به 4 میلیون دستگاه رسید .

برای خرید لوازم یدکی مورد نیاز خودروی خود اینجا کلیک کنید..

ساختار موتور الکتریکی

ساختار قوای محرک یک وسیله نقلیه الکتریکی شامل سه زیر مجموعهٔ اصلی است : نیرو محرکهٔ الکتریکی ، منبع انرژی و کمک دهنده که این سه زیر مجموعه ، خود دارای زیر مجموعه‌ هایی هستند که در شکل به ‌طور کامل نمایش داده شده‌ اند.
بسته به ورودی‌ هایی که از طریق پدال ‌های گاز و ترمز اعمال می‌ شوند ، کنترل‌ کنندهٔ وسیله نقلیه سیگنال کنترل مناسبی را به مبدل الکترونیکی قدرت ارسال می‌ کند که وظیفهٔ مبدل الکترونیکی قدرت ، تنظیم توان جاری شده بین موتور الکتریکی و منبع انرژی می‌ باشد . جریان توان برگشت ، به دلیل احیای ترمز وسیله نقلیهٔ الکتریکی رخ می‌ دهد . این انرژی بازیافت شده می ‌تواند در منبع انرژی ذخیره شود زیرا منبع انرژی قابلیت پذیرش این انرژی را دارد . اکثر باتری‌ های وسایل نقلیهٔ الکتریکی همچون ابرخازن ‌ها و فلای‌ ویل ‌ها ، به آسانی توانایی پذیرش انرژی بازیافت شده را دارند. واحد مدیریت انرژی با کنترل‌ کنندهٔ وسیله نقلیه همکاری می ‌کند تا احیای ترمز و انرژی بدست آمده از طریق آن را کنترل کند . این بخش همچنین با واحد سوخت ‌گیری در ارتباط است تا آن را کنترل کند و میزان قابلیت استفاده از منبع انرژی را به تصویر بکشد . منبع توان کمکی ، توان مورد نیاز با سطوح ولتاژهای مختلف را برای همهٔ بخش‌ های کمکی وسیله نقلیهٔ الکتریکی تأمین می ‌کند ، مخصوصاً برای واحد های کنترل ‌کنندهٔ شرایط هوا و توان فرمان .

خودروی برقی نیسان در جاده

باتری و شارژ خودروی الکتریکی

در فناوری خودرو های برقی باتری یکی از نقش‌ های مهم را بر عهده دارد. عواملی چون ظرفیت باتری ، عملکرد باتری ، دوام باتری ، طول عمر ، چگالی انرژی ، چگالی توان ، حساسیت نسبت به دما ، زمان شارژ و قیمت از شاخصه‌ های مهم انتخاب باتری می‌ باشد .
باتری بسیاری از خودرو های برقی که امروزه تولید می ‌شوند از نوع لیتیوم – یون هستند . اگر چه باتری‌ های لیتیومی اغلب به خاطر ظرفیت زیاد و چگالی انرژی مناسب مورد استفاده قرار می‌ گیرند ولی عمر مفید و دوام آن ‌ها محدود است و این مسئله از عمده عواملی است که هزینه‌ های ساخت و تولید خودروی برقی را بالا برده ‌است . تحقیقات برای استفاده از ترکیبات دیگری از لیتیوم مانند فسفات‌ آهن -لیتیوم و لیتیوم – تیتانات برای حل مشکل دوام و عمر باتری‌ها در جریان است .
انواع دیگر باتری‌ های مورد استفاده در خودروی برقی عبارتند از:
• باتری اسیدی که هنوز در بسیاری از مدل‌های خودروی برقی استفاده می ‌شود . هزینه ‌های اولیه کمتری نسبت به بقیه باتری‌ ها دارد و افزایش توان خروجی با اضافه کردن تعداد باتری‌ها به سادگی قابل انجام است .
• باتری نیکل – کادمیم
• باتری نیکل – هیدرید فلز
• باتری نیکل – آهن
استفاده از چندین نوع باتری نیز در حال تحقیق و بررسی است . مانند:
• باتری روی – هوا
• باتری آلومینیوم – هوا
• باتری نمک مذاب
• باتری روی – برم
• باتری اکسایش ‌کاهش وانادیم
افزایش تعداد خودرو های برقی ، اگرچه کاهش اتکا به سوخت ‌های فسیلی را به دنبال خواهد داشت ولی شارژ خودروهای برقی می ‌تواند یکی از معضلات پیش روی صنعت برق باشد . از سویی شرکت‌ های توزیع و بهره برداران شبکه بایستی در خصوص تحویل توان درخواستی به صاحبان خودرو های برقی زیرساخت های خود را تقویت و به روز کنند و از طرف دیگر رفتار تصادفی و ناهماهنگ مالکان خودرو برای شارژ باتری می‌تواند شبکه توزیع را دچار مشکلاتی چون افزایش پیک مصرف ، نوسانات ولتاژ و افزایش تلفات نماید . این شارژر ها همانطور که شارژ سریع بیرون از خانه دارند در برخی کشور ها شارژر خانگی هم وجود دارد .

خودروی برقی رنو در خیابان

نام خودرو های برقی هیوندا

هیوندا موتورز از بازار خودرو های برقی عقب نمانده و چند مدل خودرو برقی به بازار عرضه کرده . بیشتر آن ها مشخصات کامل ندارند و امسال یا سال های بعد معرفی می شوند ولی یک از آن ها که مدلی جا افتاده است هیوندا ایونیک ( یا ای ئی ) است که در بازار جهانی به فروش می رسد و موفقیت خوبی نیز کسب کرده .
هیوندا ایونیک : یک خودروی کامپکت 5 در لیفت ‌بک هایبرید یا اتصال برقی دوگانه سوز یا برقی است که توسط هیوندای موتور تولید می‌ شود . نام خودروی ایونیک از دو کلمه ion و unique گرفته شده‌است.
ایونیک در تاریخ ژانویه 2016 در کره جنوبی معرفی شده و پس از آن هر سه مدل هیبرید ، الکتریک و هیبرید – الکتریک در سال 2016 و در نمایشگاه ‌های ژنو و نیویورک معرفی شدند. مدل هیبرید این خودرو در فوریه 2016 و مدل الکتریک آن در ژوئیه 2016 در بازار محلی ( کره جنوبی ) عرضه شد ؛ مدل هیبرید – الکتریکی در سال بعد و در سپتامبر 2017 روانه بازار شد.

برای آشنایی بیشتر با برند هیوندا و محصولات این شرکت خودروسازی اینجا کلیک کنید….

تفاوت خودرو های بنزینی و برقی

باید تا الان فهمیده باشید که یک خودرو برقی بهتر از یک خودرو بنزینی اند اما چون بازار پر قدرتی ندارند نمی توانند به فروش خوبی دست بیابند و امکانات کافی داشته باشند . تفاوت خودرو ها بنزینی و برقی در این است که خودرو های برقی با محیط زیست دوست هستند و اینکه خودرو های برقی امکانات آن چنانی ندارند.

سخن آخر

در کل باید گفت که امیدواریم خودرو های برقی بازار بیشتری پیدا کنند و مردم نیز از آن ها استقبال کنند و سعی کنند با خریداری این خودرو ها ضربه کم تری به محیط زیست وارد شود.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

[vc_row][vc_column]

فروشگاه آنلاین لوازم یدکی

M2PART

پاسخگویی مطمئن

پشتیبانی سریع

ارسال سریع

ارسال سریع به تمام نقاط ایران

M2PART

پرداخت آسان

پرداخت به صورت کارت به کارت

گارانتی اصالت کالا

تضمین اورجینال بودن قطعات

تنوع قطعات

مجموعه قطعات اورجینال

m2part

ثبت نام و خرید آسان

رضایت 100% پس ازخرید

تنوع برند های مختلف

برندهای معتبر کره ای

جنیون پارت

GENUINE PART

MOBIS

موبیز

MOBIS

MANDO

ماندو

MANDO

سی تی آر

CTR

گلاویز

GLOVIS

HCC

اچ سی سی

HCC

دوون

DOOWON

ILJIN

ایلجین

ILJIN

PARTS-MALL

پارتس مال

PARTS MALL

[/vc_column][/vc_row]
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من