آموزشی

اویل پمپ

اویل پمپ

اویل پمپ (پمپ روغن)

از پیچیده‌ترین قسمت‎‌های هر خودرو موتور یا پیشرانه است که معمولاً خودروسازان برای بهبود عملکرد و راندمان آن تلاش زیادی انجام می‌دهند. همانطور که می‌دانید قطعات موجود در پیشرانه خودرو در فشار و دمای کاری بالایی قرار داشته و سرعت حرکت آنها در پیشرانه بسیار بالاست. در نتیجه‌ی حرکت پیستون درون سیلندر، بین این اجزای فلزی اصطکاک بسیار شدیدی اتفاق می‌افتد که علاوه‌بر مستهلک شدن قطعات، باعث تولید گرما نیز می‌شود.

مهندسین طراح خودرو برای جلوگیری از افزایش دما و همچنین فرسوده شدن قطعات پیشرانه از روغن‌های مخصوص استفاده می‌کنند. این روغن‌ها در دمای بالا خاصیت روان‌کنندگی خود را از دست نمی دهند با این حال برای به جریان درآوردن آنها در پیشرانه نیاز است تا قطعه‌ای به نام پمپ روغن یا اویل پمپ مورد استفاده قرار بگیرد. روغنی که در داخل کارتر وجود دارد با فشار توسط یک پمپ به قطعات پیشرانه رسیده و از اصطکاک شدید بین این قطعات و در نتیجه افزایش دمای آنها جلوگیری می‌کند. به این پمپ که نقشی کاربردی در وسیله نقلیه بر عهده داشته و نیروی محرکه خود را توسط میل لنگ به دست می‌آورد، اویل پمپ یا پمپ روغن (به انگلیسی Oil Pump) گفته می‌شود.

اویل پ

انواع اویل پمپ

اویل پمپ‌ها به سه دسته عمده تقسیم می‌شوند.

اویل پمپ‌های دنده‌ای

این پمپ‌ها از طریق چرخش دو چرخ دنده هم انداره کار می‌کنند. در این پمپ‌ها روغن وارد پمپ شده و با قرار گرفتن میان چرخ دنده‌ها و بدنه پمپ به بیرون فرستاده می‌شود.

اویل پمپ‌های روتوری

این پمپ‌ها از نظر عملکرد شببیه پمپ‌های دنده‌ای هستند تنها با این تفاوت که در داخل آنها از یک چرخ دنده استفاده شده که در داخل یک روتور داخلی دوران می‌کند.

اویل پمپ‌های سوزنی

نوع سوم نیز اویل پمپ های سوزنی هستند که روغن در آنها توسط یک پلانجر و فنر به خارج ارسال می‌شود؛ البته این نوع پمپ‌ها بیشتر در موتور سیکلت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چقدر درمورد کمپانی کیا و محصولات این شرکت میدونی؟؟؟ اینجا رو کلیک کن….

علائم خرابی اویل پمپ

علائم خرابی اویل پمپ

علائم بسیاری وجود دارد که نشان‌دهنده خرابی اویل پمپ است. برخی از علائم رایج عبارتند از:

چراغ هشداردهنده فشار روغن ( کاهش فشار روغن )

فشار روغن توسط پمپ روغن تنظیم می‌شود. وقتی این قطعه خراب شود، فشار روغن هنگام روشن شدن موتور شروع به کاهش می کند. معمولاً روشن شدن چراغ هشدار فشار کم روغن ، اولین نشانه کاهش فشار روغن است که روی داشبورد شما نمایان خواهد شد.

پس از این اتفاق، بررسی کنید که سطح روغن شما چقدر است. اگر خیلی کم است ، روغن بیشتری اضافه کنید تا دوباره سطح روغن نرمال شود. در صورتی که بعد از افزودن روغن، فشار روغن شما همچنان کم باشد، بدان معنی است که پمپ روغن خراب شده است. قبل از بدتر شدن علائم، فوراً پمپ را تعویض کنید.

سر و صدای‌ سوپاپ‌های خودرو

وقتی به دلیل روغن کم به درستی روغن کاری نشوند، اجزای سوپاپ‌ها می توانند به طور کامل متوقف شوند. با کاهش سطح روغن، سوپاپ نیز سر و صدای زیادی ایجاد خواهد کرد.

اویل پمپ

افزایش دما در موتور

همانطور که بیان کردیم روغن به موتور، پمپ می‌شود و به عنوان روان‌کننده عمل می‌کند و اجزای فلزی متحرک موتور را خنک می‌کند. وقتی موتور روغن کافی دریافت نمی کند ، این اجزای فلزی به هم می مالند و گرما تولید می کنند. یک چراغ هشدار دهنده روی داشبورد شما برای نشان دادن اینکه دمای موتور شما بیش از حد بالارفته تعبیه شده است.

صدای پمپ روغن

پمپ روغن پر سر و صدا یک علامت نادر است ، زیرا پمپ های روغن فقط در هنگام خراب شدن صدا ایجاد می کنند. احتمالاً وقتی این اتفاق می افتد ، صدای چرخش یا غر زدن را می شنوید ، حتی وقتی ماشین متوقف است. این نشان می دهد چرخ دنده های داخلی پمپ روغن فرسوده است ، به این معنی که باید کل پمپ را تعویض کنید.

برای اینکه بدونی چطوری باید لوازم یدکی ماشینت رو آنلاین سفارش بدی اینجا کلیک کن…. 

سر و صدای لیفترهای هیدورلیکی

لیفترهای هیدورلیکی برای حفظ عملکرد مجموعه سوپاپ شما بسیار مهم هستند. این لیفترها فقط هنگام روغن کاری کافی می توانند به درستی کار کنند. پمپ روغن معیوب یا هر نقصی در اویل پمپ ها باعث می شود فشار روغن كاهش یابد تا جایی كه روغن نتواند به لیفترهای هیدرولیک موتور وارد شود.

این امر باعث می شود كه لیفترهای هیدرولیكی سر و صدایی ایجاد كنند زیرا آنها به درستی روغن کاری نمی شوند. در نتیجه، آنها به سرعت فرسوده می شوند. در برخی از اتومبیل ها، نوع روغن مورد استفاده شما تأثیر مستقیمی بر سر و صدای لیفترها دارد.

اویل پمپ

دلایل خرابی اویل پمپ

  • بدون آب ماندن موتور (بخاطر نشت آب از رادیاتور و شلینگ‌ها و یا نشتی‌های دیگر) و هر علتی که باعث داغ کردن موتور می‌شود.
  • داغ کردن موتور هم یک مشکل بزرگ است که نباید نادیده گرفته شود.
  • کثیف بودن فیلتر روغن و یا کهنه بودن بیش از اندازه روغن.
  • راندن موتور با سرعت‌های خیلی زیاد بطوری که دور موتور به محدوده قرمز نزدیک شود.

نکات مربوط به تعمیر و نگهداری اویل پمپ

اویل پمپ معمولا طوری ساخته شده است که از دوام بالایی برخوردار باشد. بنابراین باید سال‌ها طول بکشد تا به طور کامل خراب شود. با این حال، مانند تمام قطعات اتومبیل، در نهایت با افزایش سن و استهلاک، از بین می‌روند. به همین دلیل است که باید در هر زمان به فشار روغن و گرما در خودرو توجه کنید.

در این خصوص بدون بررسی صحت و سقم این موضوع هرگز فرض نکنید که گرمای بیش از حد توسط رادیاتور ایجاد شده است. شنیده شدن سر و صدا از موتور، یک علامت هشدار دهنده است که به شما می‌گوید پمپ روغن دچار مشکل می‌شود. این سر و صدا به این معنی است که روغن برای روانکاری بهتر به داخل قطعات موتور نمی‌رود. اگر متوجه شدید این علائم رخ می‌دهد، همیشه پمپ روغن خود را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید